Varol Kısa ile İstiklal Hareketi Gönüllüleri adalet’e teşekkür etti

Varol Kısa ile İstiklal Hareketi Gönüllüleri adalet’e teşekkür etti

 

Günlerdir Sarıyer Spor Kulübü logolu otobüsün Adalet Yürüyüşü’nde neden kullanıldığı veya gönderildiği tartışılıyor. Öyle bir tartışılıyor ki, Haberi yapan Tv kanalları, ulusal basın ve yerel basın yandaş medya ayağa kalkarken, 16 Nisan 2017 ‘de sosyal medyadan bir ses yükseldi ve “Varol Kısa ile İstiklal Hareketi” olarak duyuruldu. Bu hareketin üyelerine “Gönüllü” dendi. İşte bu gönüllüler her gece 21:30 da Facebook’daki gurup sayfalarında gündemi değerlendiriyorlar.

 

“Adalet Yürüyüşü” Türkiye’de bir çok kesimden destek aldı. Elbette spor kulüpleri ve sanatçılarda bu konuya duyarsız kalmadılar.

“Adalet Yürüyüşü” Referandum sonrasında yapılan hatalar karşısında halkın çaresiz kalışı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Kuvvayı Milliye” ruhu kapsamında, “hiç bir parti bayrağı olmadan, sadece adalet isteyenlerin, haksızlığa, yolsuzluğa, eşitsizliğe karşı Ankara’dan İstanbul’a yürürken yurttaşların, sanatçıların, derneklerin,  spor kulüplerinin koşulsuz olarak destek vermelerin hareketiydi. Bu harekete Varol Kısa ile İstiklal Hareketi Gönüllüleri‘de eklendi. Yaptıkları canlı yayında bir tartışmaya son verdiler.

 

FETO Terör örgütü ve Bylock kullanan Avukatlardan olduğu ve arandığı haber yapılan AKP Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin’in gündem de taptaze dururken, bir anda ilgiyi Sarıyerspor Otobüsüne çekmek isteyenlere Atatürk sevdalısı guruptan geldi.

Sarıyer ilçesi son iki dönemdir CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından yönetiliyordu. Halkın büyük sevgisini alan GENÇ’in tekrar adaylığı ile CHP’nin kalesi görülen Sarıyer’i almak isteyenlerin kirli oyunlarına Atatürk sevdalıları DUR dedi.

 

Varol Kısa ile İstiklal Hareketi Gönüllüleri 21:30 da canlı yayında buluştu. Lider Varol KISA ” Türkiye’de adalet yürüyüşü tüm dünya ülkelerinin dikkatini çekmiştir. Adil bir düzen her insanın hakkıdır. Dünyada bir çok adaletsizlikler yaşanırken, hatta yanı başımızda Suriye’ye kucak açan Türkiye Cumhuriyeti bu yürüyüşe karşı gelmemelidir. Elbette adalet herkes için olmalı ve herkesin kapısını çalabilir.  Fakat tek şartla. Adil olmalıdır. Bu güzel eyleme Sarıyerspor Kulübümüzün otobüsünü görmemiz bizleri sevindirmiştir. Canı gönülden teşekkür ederken, Sarıyer İlçesine başarılı hizmetler sunan Belediye Başkanı Sayın Şükrü GENÇ’i de tebrik ederiz. İlçesinin tüm kurumlarına , tüm kuruluşlarına ve spor kulüplerine bu adalet yürüyüşünün önemini hissettirmiş olmalı ki Sarıyer topyekün destek verdi” dedi.

Bu konuşmanın ardından Dünya ülkelerinden ve Türkiye’nin her ilinden katılımcısının olduğu hareketin yorumlarına “Sarıyerspor’a teşekkür ederiz, Şükrü GENÇ’i tebrik ederiz.” ve daha sonra bu paylaşımı biraz daha genişletip,  liderlerinin isteği üzerine duvarlarına yazan 100 bin gönüllü #adalet herkesi için olmalıdır, Teşekkürler Sarıyer , teşekkürler Şükrü GENÇ yazdılar..  Haber SÜLEYMAN SARIKAYA 

 

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz.. Fotoğrafları görebilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın