Yenikapı Kılıçdaroğlu konuşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Yenikapı’da milyonlara seslendi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu , 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingi” için gelen davet sonrası , katılımda bulunacağını açıkladı. 

CHP İstanbul İl ve ilçe başkanlıklarından yoğun katılım oldu. Elbette güzel olan herşeyi bozmak isteyen bazı gafiller her zaman olduğu gibi yine iş başındaydı.

-Yuhalandı

-Alkışlanmadı

ve bunun gibi bir çok yanlış haber ve sosyal medya paylaşımı gerçekleştirdiler. İstanbul Gazetem olarak gördüğümüz kadarıyla Miting alanındaki tek yerel basın bizdik. Ve işte konuşma metni başlıklarını sizlere sunuyoruz.

Miting alanına gelen bilinçli milyonlar asla hiç bir genel başkana saygısızca davranmadılar. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu , hem konuşma aralarında ,hemde konuşma sonunda alkışlarla destek görmüştür. Program sonunda toplu olarak tekrar kürsüye davet edilen liderler , alana gelen vatandaşlara teşekkür selamlamasında bulundu.

 

KILIÇDAROĞLU KONUŞMA SATIRLARI

-Bugün bizim demokrasi tarihimizin önemli bir günüdür. Parlamenter sistemimize karşı bir darbe yapmak istediler, Cumhuriyet tarihimizin en kanlı darbe girişimidir. 4 siyasi partimiz de Meclis’te darbeye karşı çok net bir tavır ortaya koymuştur.

 

KILIÇDAROĞLU’NUN KONUSMASINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

‘ARTIK YENİ TÜRKİYE VAR’

 

-Darbe girişiminde halk direnme gücünü kullanarak tankların önüne çıkarak canını siper ederek demokrasiye sahip çıkmıştır. Yaşasın tam demokrasi’ diyoruz. 21 yüzyılın insanı tam demokrasiye layıktır ve bunun mücadelesini vermeliyiz. Artık yeni Türkiye vardır. Bu uzlaşma kültürünü ileriye taşıyabilirsek çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmış olacağız.

 

12 MADDE AÇIKLADI

 

Sizin için 12 madde hazırladım. Bu maddeleri diğer liderlerde kabul ederse Türkiye güler yüzlü insanların yaşadığı bir ülke haline gelecek.

– Camiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokmayalım. Buralara siyaset girerse toplumu böleriz. Bizim soylu bir uzlaşmaya ihtiyacımız var. Bizim milleti kardeş kılma görevimiz var.

– Siyasette özeleştiri yapmalıyız. Bizim soylu bir uzlaşmaya ihtiyacımız var. Geçmişi iyi tahlil etmek gerekiyor. Tarihi tekerrür ettirmemeliyiz.

– Devlet işlerinde liyakati esas almalıyız.

– Her şart ve koşulda demokrasiye sahip çıkmalıyız. Halk 15 Temmuz’da demokrasiyi savunmuştur, Herkese şükranlarımı sunuyorum siz bir tarih yazdınız.

– Demokrasi üzerinde tüm vesayetleri yok etmeliyiz. Bu azim ve kararlılıkla yola çıkmalıyız. Onun için ne darbe ne dikta yaşasın demokrasi diyoruz.

– Kurucu değerlere sahip çıkmalıyız. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.

– Parlamenter sistemimizi güçlendirmek zorundayız.

– Medyanın özgürlüğü. 15 Temmuz akşamı bağımsız medya olmasaydı belki de kimse sokağa çıkmayacaktı. Vatandaş en meşru hakkı olan direnme hakkını kullanarak mücadelesini yaptı.

– Yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığı.

– Laikliğin ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz gösterdi. Laiklik din ve vicdan özgürlüğü demektir.

– FETÖ terör örgütünü biliyorsunuz bu örgüt geçmişte Balyoz, Ergenekon dediler birçok subayı hapse attılar. Şimdi onların tamamının kumpas olduğu ortaya çıktı. Bir devlet adalet üzerinde büyür. Geçmişin mağdurlarına haklarını iade edelim.

 

Gündem haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun, haberlerinizi İstanbul okusun ..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

CHP,Beşiktaş,Kutu,Darbe,FETÖ Terör Örgütü Varol Kısa özel haber
CHP,Beşiktaş,Kutu,Darbe,FETÖ Terör Örgütü Varol Kısa özel haber

Bir cevap yazın