Yıldırım ve İmamoğlu ortak yayında olması gerekenler

Yıldırım ve İmamoğlu ortak yayın sonrası

Türkiye 16 Haziran saat 21:00 da televizyonlara kitlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan seçiminde 23 Haziran öncesi büyük düello olacaktı. Saat  21.00 oldu ekranlara kitlendik ve İsmail Küçükkaya ile başlayan yayın bakalım bizlere istediğimizi verdi mi?

Dilerseniz dakika dakika ilerleyelim bu önemli ortak yayın sonrasını konuşmak için…

Moderatör nasıldı?

İsmail Küçükkaya elbette zor bir görevin taliplisi oldu. Neticede usta duayen Uğur Dündar dahi kabul etmedi bu görevi. Biraz heyecan biraz korku biraz da tecrübesizlik zaman ilerledikçe ortaya çıkıyor ve son kapanışta “Begendin” sorusu ile son noktayı koyuyordu. Genele bakarsak memnunuz diyelim.

Süre yeterli mi?

Sosyal medyada Gazetemizin imtiyaz sahibi Varol KISA ‘yı bile üç saatten fazla dinleyen izleyici , iki saatle kısıtlanması büyük hataydı. Ayrıca her soru için üç dakika uygulaması ise tam bir fiyasko görüldü. İstanbul’u anlatıyoruz, bir ilçe dahi üç dakikaya sığmazken İstanbul nasıl sığacaktı ve olmadı. Süre hem konuşma araları , hemde toplam yayın süresi olarak çok azdı. Tam taraflar ısındı ve kendilerine geldi yayın bitti.

 

Ekrem İmamoğlu nasıldı?

İmamoğlu ilk dakikalar itibariyle aşırı gergindi. bunun sebebi de halen 31 Mart ve sürecine çok yoğun takıldığı için gerçekleşti. 31 Mart konuşmaları bittik den sonra ikinci yarıda kendisini buldu ve yayına hakim oldu. Kendisi için iki seçenekli bir yayın oldu… Genel de başarılıydı.

 

Binali Yıldırım nasıldı?

Yıldırım çok hazırlıklı görüldü. Sakin ve sessizce rakibini izledi. Her verdiği cevap sonrası rakibini göz ucuyla süzmeyi ihmal etmiyor tepkilerini ölçüyordu. Tecrübesini konuşturdu dersek yalan olmaz. Zor sorularda “Ben onu bilmem yetkilisine soracaksınız” kalıplı cevapları konuların açılmasına izin vermedi. Özellikle AA , YSK sorularında AA cevap vermelidir, YSK bulacaktır, cevapları konuyu çabuk kapatmasına izin verdi. Ulaşım dendiğinde çok öne çıktı ve farkı beraberliğe getirdi. Genel de başarılıydı.

 

Sonuç 

Tarihi buluşma seçmen tarafında fikir değişimine sebep verecek kadar etkili değildi. Herkes yine kendi taraftarına söylemde bulundu diyebiliriz. İstanbullu tarafsız seçmen projeler, hizmetler, nasıl bir İstanbul gelecek cevaplarını bulamadılar…

 

NELER OLMALIYDI 

Moderatör soruları iki tarafı sıkıştıracak sertlikte değildi. Beylikdüzü hizmetleri geçmişden geleceğe İmamoğlu sorularda yoktu. bir diğer taraftan 17 yıllık bir temsilciye çok daha fazla sorular sorula bilinirdi. Başbakanlıktan Belediye başkan adaylıklarına sebep süreç sonuç sorulabilirdi. Ve her ikisine neden İstanbul? sorusu geniş kapsamda cevap vermek şartıyla sorulmalıydı.

 

Kaldı 6 gün tüm adaylara başarılar dilerken , İstanbul Gazetem ailesi 23 Haziran ‘da tüm ilçelerden sizlere yayın yapacaktır….

 

Sıradaki Haberi lütfen izleyin. Bizler her yerde sizlere haber alma özgürlüğü yaşatmaya çalışırken Sarıyer Belediye başkanı 23 Haziran öncesi Yerel Basın karşı inanılmaz bir olayı gerçekleştirdi. Hak hukuk adalet arayanlar ne kadar adil seyredin….

ŞÜKRÜ GENÇ NE YAPMAK İSTİYOR … TIKLA VİDEO İZLE